ČIŠTĚNÍ SUCHÝM LEDEM

Co je suchý led?

Suchý led je forma oxidu uhličitého, která se vyskytuje v pevném skupenství při teplotách pod -109,3 °F (-78,5 °C) a tlaku pod 5,1 atmosféry. Jedná se o ledovou variantu oxidu uhličitého, která se používá k chlazení a skladování potravin, léků a dalších citlivých materiálů. Suchý led CO2 se používá také v průmyslu k čištění a odstraňování nečistot z povrchů a v laboratořích jako chladivo.

Co je čištění suchým ledem?

Čištění suchým ledem je suchý proces, při kterém pelety suchého ledu po dopadu na čištěný povrch okamžitě sublimují a nezanechávají na povrchu žádné zbytky. Při tryskání suchým ledem nevzniká žádný sekundární odpad. Zbytky po čištění lze jednoduše zamést nebo vysát a vhodným způsobem zlikvidovat v souladu s platnými právními předpisy.

Tryskání suchým ledem je šetrná a ekologická technologie čištění. Nedochází k rozlití toxických látek ani k použití podpůrných chemikálií. Jedná se o neabrazivní čištění, čištěné povrchy zůstávají nepoškozené, čehož nelze dosáhnout při použití mechanických prostředků.

Čištění suchým ledem v elektrotechnickém průmyslu

Suchý led umožňuje udržovat nástroje a celá výrobní zařízení v čistotě během celého výrobního procesu bez složité demontáže a odstávek strojů. Poskytuje prokazatelné snížení nákladů na údržbu výrobního zařízení. Protože se jedná o suchý proces, lze tuto technologii čištění použít pro elektrická zařízení (elektromotory, rozváděče, vedení atd.).

Tryskání suchým ledem se používá v mnoha různých průmyslových odvětvích. Jedinečné vlastnosti suchého ledu z něj činí ideální řešení pro čištění v mnoha komerčních a výrobních zařízeních.

Tuto technologii lze využít také v odvětvích, jako je strojírenství a kovové konstrukce, tiskárny, lisy a válce, zpracování dřeva, chemický průmysl, automobilový průmysl, farmaceutický průmysl, potravinářský průmysl, papírenský průmysl a v neposlední řadě veřejné služby.

Tryskáním suchým ledem lze najednou vyčistit mnoho předmětů s různou, složitou geometrií, a proto je hlavním využitím této technologie čištění plastových a gumových forem. Suchý led nahrazuje tradiční metody čištění, které se spoléhají na ruční drhnutí a používání chemických čisticích prostředků. Tryskání suchým ledem čistí formy na místě při provozní teplotě, což eliminuje nutnost odstavit výrobu kvůli čištění.

Využití suchého ledu v rompném a plynárenském průmyslu

Tryskání suchým ledem v ropném a plynárenském průmyslu se ukázalo být jedním z hlavních bodů zájmu společnosti ROVELLE při čištění a údržbě parogenerátorů s rekuperací tepla (HRSG - heat recovery steam generators) za účelem odstranění usazenin z žebrovaných trubek a zvýšení účinnosti.

Čištění turbín za účelem odstranění olejů, tuků a dalších nečistot je ideální pro tryskání suchým ledem, protože jiné metody způsobují zachycení médií a vyžadují odstávky, což znamená ztrátu času a peněz. Čištění suchým ledem však může probíhat na místě a nepoškozuje elektrické součásti.

Pokud jde o čištění potrubí, odstraňování rozlitých produktů, nátěrů a lehké rzi, je tryskání suchým ledem ideální volbou. Tryskání suchým ledem bez jakýchkoli abrazivních médií dokáže odstranit nečistoty s menším množstvím přípravných prací nebo nutnosti pokrýt plochy fólií.

cistenie strojov automobilov priemysel suchym ladom
cistenie strojovej vyrobnej priemyselnej techniky suchym ladom
tryskanie suchym ladom priemysel vyroba stavebnictvo

Kontakt na obchodní zástupce:

Středočeský kraj
Benešov, Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, Praha-východ, Praha-západ, Příbram, Rakovník
Jihočeský kraj
České Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Písek, Prachatice, Strakonice, Tábor
Západočeský kraj
Domažlice, Cheb, Karlovy Vary, Klatovy, Plzeň-jih, Plzeň-město, Plzeň-sever, Rokycany, Sokolov, Tachov
Severočeský kraj
Česká Lípa, Děčín, Chomutov, Jablonec nad Nisou, Liberec, Litoměřice, Louny, Most, Teplice, Ústí nad Labem
Východočeský kraj
Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Chrudim, Jičín, Náchod, Pardubice, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Svitavy, Trutnov, Ústí nad Orlicí
Jihomoravský kraj
Brno, Znojmo, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Blansko, Boskovice, Kuřim, Kyjov, Veselí nad Moravou
Severomoravský kraj
Bruntál, Frýdek-Místek, Jeseník, Karviná, Nový Jičín, Olomouc, Opava, Ostrava, Ostrava-město, Přerov, Šumperk, Vsetín
Oblasti a regiony Česka
Moldanubická, Kutnohorsko-svratecká, Středočeská, Krušnohorská, Lužická, Moravsko-slezská, Šumava, Český les, Krušné hory, Děčínská vrchovina, Jizerské hory, Krkonoše, Orlické hory, Králický Sněžník, Jeseníky, Českomoravská vrchovina